
Sajam suvenira
BUDVA - Sajam suvenira, šesti po redu, biće održan 9. maja u hotelu "TaraĆ u Bečićima. Prema riječima pi-ara Sajma suvenira Maje Leković, postalo je potpuno jasno kakav značaj ima ova manifestacija i koliko je od pomoći svim brojnim proizvođačima suvenira, kojih svake godine ima sve više.- Bilo bi skromno ukoliko ne bismo dio zasluga za njihov uspjeh i mi preuzeli, jer se svake godine trudimo da dobro promovišemo ovu manifestaciju, kao i da privučemo što veći broj posjetilaca. Ipak, najdraže nam je to što u vrijeme održavanja sajma u hotelu "TaraĆ uvijek boravi veliki broj stranih turista. Tako na jednom mjestu imaju veliki izbor suvenira, pa vrlo lako mogu da pronađu određeni detalj koji će im buditi lijepe uspomene nakon povratka u svoju zemlju. Da Crna Gora zaista ima šta da ponudi i pokaže govori i činjenica da je ove godine iskazano nezapamćeno interesovanje izlagača, pa do 17. aprila, do kada traju prijave, očekujemo da premašimo prošlogodišnji broj izlagača za 30 odsto. Moramo priznati da je to za našu zemlju veoma veliki broj - navodi Lekovićeva.Ona naglašava da će ove godine zemlja partner biti Hrvatska i očekuje da će određeni broj proizvođača suvenira poslati i udruga "Hrvatski suvenir".Lekovićeva ističe da je potrebno zaštititi upravo onoliko suvenira koliko je potrebno da se Crna Gora prikaže na pravi način. Sajam suvenira ove godine se organizuje u partnerstvu sa Zavodom za zapošljavanje Crne Gore koji je kao državna institucija prepoznao značaj suvenira i mogućnost da se u njihovu proizvodnju uključi što veći broj nezaposlenih lica.
Нема коментара:
Постави коментар